VEKST2 Ledelse av prosesser- Del 2
Ledelse av prosesser- Del 2
- Studiepoeng30
- Heltid/deltidDeltid
- Startsemester2026 Vår
- UndervisningsspråkNorsk
- UndervisningsstedLillehammer
Studiet er samlingsbasert og består av seks to-dagers samlinger, i tillegg til arbeid med innovasjonsprosjektet i mellomperioden. Arbeidet med innovasjonsprosjektet følger fasene i en innovasjonsprosess og studentene får veiledning underveis i prosessen.
Studiets faglige innhold er bygd opp rundt 4 hovedtemaer med følgende undertema:
Hovedtema 1: Innovasjoner i offentlig sektor
- Grunnlagsforståelse for offentlig innovasjon
- Samhandling i og mellom kontekster
- Design av prosesser og strategier for håndtering av utvikling og endring
- Ulike metoder for arbeid i ulike faser i innovasjonsarbeidet
- Forankring av innovasjonsprosesser – hos andre ledere, medarbeidere og andre berørte
Hovedtema 2: Integrere lærings- og endringsprosesser
- Forbindelser mellom identifisering, refleksjon, analyse og handling
- Integrasjon av arbeids- og læringsprosesser
- Læringskultur som arbeidskultur
Hovedtema 3: Relevante ledertema
- Forholdet mellom oppgaver, roller og struktur
- Dynamikken i organisasjonens ulike krefter
- Lærende ledelse – ledelse av integrerte arbeids- og læringsprosesser
- Samtalen som redskap i veiledning av grupper og medarbeidere
- Meg selv som rollemodell
Hovedtema 4: Underliggende prosesser – spenning – motstand
- Avdekke og håndtere underliggende krefter i organisasjonen
- Motstand som naturlig fenomen i integrering av arbeids- og læringsprosesser
Studiet er en fordypning av studiet Ledelse av prosesser, del 1.
Moderne kompetanseorganisasjoner ser et økt behov for å skape gode læringskulturer, da utfordringene de møter krever stadig nye svar og løsninger. For å møte nye utfordringer som teknologisk utvikling, demografiske endringer, og økte forventninger til tjenester, må offentlig sektor tilpasse seg og innovere. Uten endring risikerer de å bli ineffektive og ikke kunne levere de tjenestene som er nødvendige for å opprettholde et velfungerende samfunn. Skal organisasjoner lykkes med sine endringsprosesser forutsetter det at man har ledere som kan lede disse prosessene. I Ledelse av prosesser del 1 legges det vekt på å gi ledere innsikt i å kunne lese, forstå og påvirke ulike faglige-, følelsesmessige og administrative/politiske prosesser som oppstår i en arbeidsorganisasjon, og som lederne selv er en del av. I dette studiet bygger vi videre på denne innsikten, men har et tydeligere søkelys på å lede komplekse innovasjonsprosesser. Innovasjonsprosesser kjennetegnes ofte av stor grad av tverrfaglighet og involvering, mange berørte parter, fra ulike enheter internt og eksternt.
Studiet er praksisnært, og lederne arbeider med et konkret innovasjons- og endringsprosjekt fra egen arbeidsorganisasjon. Gjennom innovasjonsarbeidet får lederne kunnskap og forståelse for egen praksis, og på den måten bygger vi bro mellom teori og den praktiske hverdagen. Hensikten er å klare å få til reelle og praktiske endringer i organisasjonen.
Et overordnet fokus i dette studiet er forholdet mellom ledelse og læring, der lærings- og ledelsesprosesser sees som integrert i hverandre, basert på forholdet mellom refleksjon, analyse og handling.
Studiet er en fordypning og videreføring av studiet «Ledelse av prosesser, del I». Avlagt eksamen i del I (30 stp.) gir grunnlag for opptak til del II.
Målsettingen for studiet er å utvikle økt forståelse for og dypere innsikt i vilkår for ledelse i offentlige organisasjoner og utvikle evnen til å håndtere disse vilkårene i egen praksis. Spesielt vektlegges utvikling av innsikt i og håndtering av prosesser og samspill i grupper, team og organisasjonen som helhet.
Sammenlignet med del I legges det i del II særlig vekt på:
- at studentene får mulighet til å videreutvikle analytisk kompetanse, som grunnlag for å håndtere og lede komplekse prosesser. I disse prosessene blir balansen mellom motstridende krav og hensyn sentralt. Holdninger og dilemmaer drøftes i lys av etiske og verdimessige perspektiver.
- forholdet mellom ledelse og læring, der lærings- og ledelsesprosesser sees som integrert i hverandre, basert på forholdet mellom refleksjon, analyse og handling.
- aksjonslæring og innovasjonsarbeid, både som tema og konkret arbeidsform. Studentene får gjennom dette trening i å skape forbindelser mellom refleksjon og handling når det gjelder utfordringer i egen lederrolle.
Studiet organiseres og gjennomføres som en integrert del av et lederutviklingsprogram. Studiet er samlingsbasert, med minimum seks samlinger over ett år. Fem av samlingene går over to dager og en samling over tre dager. Studiet/programmet ledes av en programledelse på minimum to fagpersoner. Programledelsen leder alle samlingene og har ansvar for helheten i tilbudet.
Studiet tilbys i to alternative former:
Studiealternativ A tilbys som oppdrag til kommuner eller andre virksomheter i eller i tilknytning til offentlig sektor. Studiet organiseres i samarbeid med oppdragsgiver og inngår som del av tilrettelagte endringsprosesser i kommunene/virksomhetene. Tilbudet kan gis til en enkeltkommune/virksomhet eller til flere i samarbeid.
Studiealternativ B tilbys som åpent studietilbud rettet mot enkeltsøkere fra hele landet eller en avgrenset region.
Læringsutbytte
En kandidat med fullført kvalifikasjon skal ha følgende totale læringsutbytte definert i kunnskap, ferdigheter og generell kompetanse:
Kandidaten
- har inngående kunnskap om organisatoriske prosesser i offentlige organisasjoner
- har inngående kunnskap om integrering av lærings-, innovasjons- og arbeidsprosesser
- har kunnskap om å lede integrerte prosesser
- har kunnskap om innovasjonsarbeid i offentlige organisasjoner
- har kunnskap om å utvikle lærings- og innovasjonskulturer
Kandidaten
- kan analysere relevante ledelsesutfordringer knyttet til initiering, planlegging og gjennomføring av innovasjonsprosesser
- kan mestre sammensatte utfordringer knyttet til ledelse av komplekse arbeids- og innovasjonsprosesser
- kan lede og designe innovasjonsprosesser
- kan lede integrerte læringsprosesser i en arbeidsorganisasjon
- kan bruke ulike arbeidsmetoder i ledelse av arbeidsprosesser, herunder skape forbindelser mellom refleksjon og handling som en integrert del av arbeids- og innovasjonsprosessen
Kandidaten
- kan formidle betydningen av å iverksette nye innovasjonsprosesser
- kan identifisere og håndtere de ulike krefter som utspiller seg i en organisasjon i endring og omstilling
Studiet er samlingsbasert og består av seks to-dagers samlinger.
Hver samling har ulike fagtema som grunnlag for å utvikle en felles fagforståelse. For å gi både den enkelte student og ulike grupper muligheter til å arbeide med sine læringsbehov, etableres ulike delstrukturer i form av grupper tilpasset de ulike læringsaktiviteter og - formål.
Med utgangspunkt i felles faglig interesse etableres det på første samling innovasjonsgrupper med tre til fem studenter. Innovasjonsgruppene skal arbeide sammen om et selvvalgt innovasjonsprosjekt gjennom hele studiet, både på samlingene og mellom samlingene. Den enkelte student skal i tillegg etablere en lokal arbeidsgruppe fra egen organisasjon, som skal bidra inn i endringsarbeidet.
På samlingene benyttes ulike arbeidsformer som forelesninger, refleksjon, arbeid i styrte og selvledede grupper og deltakelse i storgruppearbeid. Gjennom relevante læringsstrukturer, realistiske øvelser, trening og tilbakemeldinger vil den enkelte student få føle utfordringer, spenninger og løsninger "på kroppen". Studiet legger vekt på å utfordre den enkelte på egen praksis og egen adferd. Arbeidsprosessene søker å binde sammen både individ, gruppe- og organisasjonsperspektivet. Dette er et praksisnært studium der refleksjon over egne utfordringer og erfaringer står sentralt.
På samlingene vil studentene få innføring i teori og arbeidsmetodikk for å kunne gjennomføre innovasjonsprosjektet. Selve innovasjonsarbeidet vil skje ute i arbeidsorganisasjonen. For hver samling vil det bli avsatt tid for bearbeidelse, gjennom refleksjon og analyser, av erfaringene som gjøres i praksisfeltet.
Den primære målgruppen er ledere, stabsmedarbeidere og tillitsvalgte i kommuner, fylkeskommuner og annen offentlig sektor, samt ledere og konsulenter i organisasjoner med oppdrag for offentlig sektor. Studiet henvender seg også til andre som ønsker å utvikle kunnskaper om, ferdigheter i og holdninger til å lede arbeidsprosesser i ulike arbeidsgrupper, ledergrupper, prosjekter m.m.
Opptakskrav
samt bestått eksamen i Ledelse av prosesser, del I eller Videreutdanning i prosessledelse i kompetanseutvikling.
For realkompetansevurdering:
Søkere som ikke oppfyller minstekravet for opptak må ha minimum 120 studiepoeng fra høyere utdanning, samt 5 års relevant arbeidserfaring + 2 års yrkespraksis.
I tillegg kreves det Ledelse av prosesser del 1 eller studiet Videreutdanning i prosessledelse i kompetanseutvikling.
Kravet til omstilling og endring i offentlig sektor er stort. Offentlig sektor trenger ledere som kan lede disse omstillingsprosessene på en hensiktsmessig måte, der man både skaper nye løsninger, involverer berørte interne og eksterne parter, og holder seg innenfor gitte kostnadsrammer.
Studiet kan søkes godkjent som emne i relevante mastergradsstudier. Dette kan være ulike mastertilbud innen fagområdet organisasjon og ledelse. Det er opp til institusjonen som gjennomfører tilbudet å vurdere om emnet helt eller delvis kan inngå i en mastergrad. INN har et forhåndsgodkjent innpass for Ledelse av prosesser del 2 med 10 studiepoeng i «Master i offentlig ledelse og styring (MPA-90 stp), fordypning offentlig innovasjon» (studiested Lillehammer).
Studentene skal kunne identifisere og knytte relevant litteratur fra pensum og evt. andre kilder til skriftlige arbeider, herunder sluttnotatet. Dette innebærer at de evner å utvise et kritisk skjønn i forhold til hvilke kilder som benyttes.
Studieavgift: kr. 53 000 (Gjelder kun studiealternativ B)
Du betaler også selv for pensumlitteratur, reise og opphold i tillegg til semesteravgift. Mer om semesteravgift.
Offentlig ansatte kan søke OU-fondet om tilskudd. Tidligere er det gitt støtte til kurs- og studieavgift.
Forbehold om oppstart ved mindre enn 20 studenter.
Søkere som ikke oppfyller kravet om utdanning kan delta som kursdeltaker og få kursbevis (uten studiepoeng) etter fullført studium
Obligatorisk aktivitet
Det kreves 80% tilstedeværelse på samlingene. Videre kreves det aktiv deltakelse i innovasjonsgruppene, hvor hver og en skriver individuelle refleksjonsnotat mellom hver samling. I løpet av studiet skal innovasjonsgruppene skrive et notat som oppsummer hvor langt de har kommet med innovasjonsarbeidet.
Hver innovasjonsgruppe skriver et sluttnotat, som danner grunnlag for muntlig eksamen.
Eksamen
Muntlig gruppeeksamen basert på godkjent notat som innovasjonsgruppene har levert.
Intensjonen med muntlig eksamen er å vise at man kan reflektere over hva man har lært gjennom studiet og egen rolle i ledelsen av innovasjonsprosessen.
Ved bedømmelse benyttes karakterene bestått eller ikke bestått.